23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde çoşku ile kutlandı. İlçemiz halı sahasında olan törene Kaymakamımız Sayın Mustafa İLHAN, Belediye Başkanı Sayın Mustafa HAZNEDAR, Cumhuriyet Savcısı Fatih BEDİR, İlçe Emniyet Amir V. Recai Togay, İlçe Jandarma Komutanı Yzb.Serkan AKGÜN, Garnizon Komutanı Üsteğmen Recep KOCABAŞ ,Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri ve Vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.
Tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Kaymakam İLHAN ve Belediye Başkanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayarak tören başladı.
Mukaddes Muhlis Cüher İlkokul Müdürü Ali DAĞ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak öğrencilerin hazırladığı programlara geçildi.
Mukaddes Muhlis CÜHER İlkokulu 1/A sınıfı horon gösterisi, 2/A sınıfı dans gösterisi, 3/A sınıfı dans gösterisi, 4/A sınıfı dans gösterisi yaptılar. Ayrıca öğrenciler arasında çuval yarışı, mandal toplama ve kaşıkta yumurta taşıma yarışması yapılarak gelen vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattılar.
Ortaokullar arasında yapılan şiir yarışmasın birinci olan 7/A sınıfı öğrencisi Nisanur YILDIRIM’ın şiiri ve Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri arasında yapılan komposizyon yarışmasında birinci olan Edanur KOŞARTÜRK’ün komposizyonu okundu. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanı şiir ve komposizyon dalında birinci olan öğrenciler ile yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödüllerini takdim etti. Son olarak törende Eğin İstiklal Ortaokulu ve Kemaliye İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yöresel halk oyunları gösterisi ile programa son verildi
Kaymakam İLHAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile makamını Mukaddes Muhlis Cüher İlkokulundan 4-A sınıfı öğrencisi Rümeysa YILMAZ’a bıraktı. İlçemizin en genç Kaymakamını ağırlayan Sayın İLHAN, Sayın Kaymakamımız Rümeysa Hanımla ilçe ile ilgili yapılacaklar hakkında konuştu.
 
İSAY2 Galeri